Liga gr.C 2016/17
Liga Kobiet 2016/17
PROGNOZA POGODY - sprawdzona w zeszłym sezonie, tego się trzymamy
Już w sobotę 21.10 pierwszy turniej na ranking zimowy GP ATŚ na
(środa 18.10) Pogoda ma się utrzymać do soboty. Pożegnanie z sezonem letnim na SPB 21.10 od gdz 11:00. Zapraszamy.
TURNIEJE MASTERS
(poniedziałek 16.10) Sobota należała do deblistów. W masters gr.A lider Krzysiek Stefańczyk po porażce w trzeciej rundzie mocno naciskany przez drugiego w kwalifikacji Patryka Słodownika wygrał jednak pewnie swój czwarty mecz i zdobywając mistrzostwo po raz kolejny udowodnił, że w deblowe klocki nie ma sobie równych. Vicemistrzem został Patryk mimo bezpośredniej porażki 1-2 z goniącym go trzecim w klasyfikacji Zbyszkiem Więcławem. Gratulacje należą się również Piotrkowi Kwiatkowskiemu, który po raz pierwszy od niepamiętnych czasów pojawił się na kortach bez kontuzji i niespodziewanie bez porażki wygrał masters choć w generalce nie starczyło to na podium.
Bardzo zacięty przebieg miało masters gr.B gdzie kilku zawodników siedziało na ogonie liderowi rankingu Bogdanowi Słowikowi. No i stało się: słabszą dyspozycję Bogdana wykorzystał Bartek Janus wygrywając masters zdobył mistrzostwo i zepchnął Bogdana na drugą pozycję w generalce. Świetnym finiszem awansował z 17 (!!) pozycji na trzecią Robert Mrzygłód.
W niedzielę rozstrzygnęły się losy w 45+ i open gr.B. Masters 45+ przebiegało pod dyktando zimowego mistrza Zbyszka Więcława, który bez problemów obronił tytuł. Wicemistrzostwo wywalczył Robert Baran, a na pozycję trzecią awansował Tomek Musiorski.
Tylko naprawdę kiepski występ w masters mógł pozbawić Piotrka Banaszczyka mistrzostwa gr.B. Piotrek jednak przezwyczaił nas do takich wpadek... ale nie tym razem: dwa pewnie wygrane mecze wystarczyły do zdobycia mistrzostwa. Wicemistrzostwo dla zwycięzcy masters Bartosza Jońca. O miejscu trzecim decydował ostatni mecz turnieju, w którym Robert Mrzygłód pokonał w supertiebraku Damiana Wojnara co dało mu trzecie miejsce w masters i upragniony awans na podium w generalce. Robert powtórzył więc świetny finisz z masters deblowego :)
(poniedziałek 9.10) Mamy już za sobą cztery turnieje masters. Mistrzem ATŚ 2017 został pewnie Michał Wilamowski bez porażki w tym sezonie. Miejsce drugie i trzecie jak w sezonie halowym Marcin Pokrzywnicki i Zbyszek Więcław. Zimowy mistrz Rafał Tkaczewski tym razem po raz pierwszy od paru lat poza podium (ale magisterka zaliczona)
Tytuł mistrzyni dzięki świetnemu finiszowi obroniła Joasia Olszówka-Zarzecka. Drugie miejsce zajęła Iza Mackiewicz, a liderka rankingu Małgorzata Urabńczyk spadła na trzecią pozycję. W grupie zaawansowanej mistrzem został Arek Pastuszka, który tylko o dwa (!!) punkty wyprzedził brata Damiana Pastuszkę. Na miejscu trzecim weteran gr.A Jarek Giejc. Grupę podstawową pewnie zwyciężył stale progresujący Krystian Łączykowski. Na kolejnych miejscach zamedowali się Piotrek Rojek i Bogdan Słowik.